" Z życia młodszego i starszego PrZeDsZkOLaKa"

1. 8.10.2021 Przedszkole odwiedzili Policjanci wraz z sierżantem Hektorem

Podczas wizyty policjanci w towarzystwie pluszaka opowiadali o sposobach postępowania w trudnych sytuacjach oraz radzili jak należy unikać najczęstszych zagrożeń. Funkcjonariusze zachęcali także najmłodszych do noszenia elementów odblaskowych oraz zwracali uwagę na bezpieczne zachowania podczas poruszania się po drodze. Dzieci miały okazje poznać elementy stroju policjanta oraz zwiedzić policyjny samochód. Spotkanie zakończyły pamiątkowe zdjęcia.

2. 19-20.10.2021 Przedszkolacy wzięli udział w warsztatach Kici Nici, podczas których bawiły się oraz uczyły i wspólnie z gałgankowymi bohaterkami Myszką Soniulindą i Króliczką Matildą. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkową książeczkę "Wielka wyprawa Kici Nici-Bajeczka i kolorowanka".

3. Grupowe obchody "Barbórki". Przedszkolacy w grupach uczcili ważne dla naszego regionu święto wszystkich górników "Barbórkę" korzystając z okazji zostały przeprowadzone zajęcia mające na celu rozwijanie poczucia przynależności do "małej ojczyzny", dzieciaki: poznały elementy strojów śląskich, specyfikę pracy w kopalni, poznały gwarę śląską. Za pośrednictwem p. Dyrektor złożyły życzenia zaprzyjaźnionym górnikom z pobliskiej kopalni KWK Bolesław Śmiały.

4.. 6.12.2021 SPOTKANIA Z MIKOŁAJEM. Wszystkie przedszkolaki tego dnia wypatrywały tego jedynego, najważniejszego gościa na którego czekały cały rok.Udało się !!! Ku radości najmłodszego i najstarszego przedszkolaka pojawił się on-MIKOŁAJ :). Spotkaniu towarzyszyło wiele dziecięcych uśmiechów oraz radosnych śpiewów, czy recytacji długo trenowanych wierszyków. Mikołaj dla każdego zostawił upominek i obiecał, że nie zapomni o Gminnym Przedszkolu w przyszłym roku! .

5. Grupowe WigilijkiWigilijne spotkania z rodzicami niestety stały się dla nas kolejny raz niemożliwe. Zostały zorganizowane zatem w każdej grupie "wigilijki" podczas których każda grupa wraz z wychowawczyniami spędziły czas na wspólnym kolędowaniu, składaniu sobie życzeń oraz wspomnieniach. Wspólny czas został zwieńczony "świątecznym obiadem" - na stolach zagościł barszczyk i rybka oraz znalazło się także coś słodkiego :). Przedszkolacy nie zapomnieli o swoich najbliższych i przygotowali dla nich życzenia, kolędy-nagrywanie filmików.

6. Spotkania na ramach współpracy z Gminną Biblioteką- słuchanie czytanych bajek, opowiadań, teatrzyk Komishibai.

7. 21,22.01.2022 Prezenty dla babci i dziadka. Ze względu na bezpieczeństwo kolejny rok do naszego przedszkola nie zawitali tak ważni i wyjątkowi goście jak babcia i dziadek !. Z okazji ich święta przedszkolacy przygotowali jednak laurki pełne miłości i ciepła dziecięcych serc.

8. 14.02-25.02.2022 FERIE ZIMOWE

9. AKCJA CHARYTATYWNA - zbiórka na rzecz uchodźców z Ukrainy.

10. Obchody pierwszego dnia WIOSNY.

"Przyszła wiosna cichuteńko,
Przyszła wiosna na paluszkach.
I na wierzbie wśród gałązki,
Zatańczyła w żółtych puszkach."

21 marca dzieci z naszego przedszkola świętowały Pierwszy Dzień Wiosny.Wesołe zabawy i quizy dopełniło pożegnanie Marzanny i zabawy w przedszkolnych ogrodach.

11. PRZEDSZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY "Portret Pani Wiosny"

Biorące udział w konkursie dzieci mogły w sposób kreatywny przedstawić jak ich zdaniem wygląda Pani Wiosna. Wszystkie biorące udział w konkursie prace były pełne pomysłowości i nakładu pracy oraz przyprawiły o niemały kłopot komisję konkursową, która wybrała zwycięzców oraz wyróżniła kilka prac. Wszyscy uczestniczy otrzymali upominki.

11. AKCJA CHARYTATYWNA UNICEF "PREZENTY BEZ PUDŁA"

Akcja polegała na zbieraniu pieniędzy, które zostały przeznaczone na zakup plecaków, zeszytów, piłek do gry. Dziękujemy za zaangażowanie.