Najważniejsze informacje z zebrania organizacyjnego.

1. 1.     Organizacja w ciągu dnia:

Przedszkole czynne jest w godzinach od 6.30 do 16.30.

Bezpłatna podstawa programowa realizowana jest w godzinach od 8.00 do 13.00  (w gr. 5 -  i 6 – latków, w dni kiedy jest Religia podstawa wydłużona jest o 0,5 godz. tj. od 7.30 do 13.00 )

Rodzice , którzy chcieliby aby czas pracy przedszkola został wydłużony (np. do 17.00) prosimy o zgłoszenie tego w sekretariacie lub u wychowawców. Jeśli zbierze się grupa kilkunastu osób zainteresowana powyższym, dyrektor podejmie stosowne działania tak, by od stycznia 2017 r. dostosować godziny pracy przedszkola do potrzeb rodziców.

Rodzice przyprowadzają dziecko i odbierają do/ z przedszkola zgodnie z godzinami jakie deklarują w wypełnionej umowie.

Rodzice zaprowadzają dziecko do sali oraz z sali go odbierają.

1. 2.     Umowa

Prosimy wypełnione umowy – 2 egzemplarze – składać w kancelarii do dnia 6 września tj. wtorek.

Do umów można wprowadzać aneksem zmiany, z początkiem każdego następnego miesiąca.

Koszty za przedszkole należy wpłacać na nr konta znajdującego się w umowie, na karteczce z odpłatnością oraz  na stronie internetowej placówki.

Ok. 7 – 8 dnia każdego miesiąca na gazetce znajduje się ogłoszenie w jakich terminach można w kancelarii odbierać kartki z odpłatnością. Bardzo prosimy o nienaliczanie samodzielnie odpłatności. Odpłatność można również otrzymać drogą mailową, co należy potwierdzić wnioskiem. Wzory wniosków wystawione będą w szatni. Czytelnie wypełnione wnioski można składać w sekretariacie wraz z umowami.

1. 3.     Oświadczenia o odbieraniu.

Dzieci nie będą wydane osobom, które nie zostały wskazane przez rodziców w stosownym oświadczeniu. Prosimy o rozwagę przy wyznaczaniu w/w osób.

1. 4.     Porozumienie o zwrot kosztów (rodzice 6 – i 5 – latków)

Zgodnie z Ustawą o systemie oświaty dzieciom 6 - i 5 – letnim, których droga do przedszkola przekracza 3 km. należy się zwrot kosztów przejazdu. Rodziców, których droga do przedszkola przekracza 3 km. prosimy, aby ten fakt zgłosili również do 10 września w kancelarii lub u wychowawcy, w celu przygotowania stosownych porozumień.

1. 5.     Zdrowie dzieci.

Zwracamy się z prośbą do rodziców o rozwagę i nieprzyprowadzanie do przedszkola dzieci chorych. Jeśli nauczyciel zorientuje się, że takie dziecko zostało przyprowadzone lub choroba rozwinie się w czasie pobytu dziecka w przedszkolu, wychowawca dzwoni po rodziców, którzy zobowiązani są dziecko odebrać. Prosimy również zgłaszać przypadki pojawienia się wszy, byśmy mogli odpowiednio zareagować.

1. 6.     Rada Rodziców.

W przedszkolu działa Rada Rodziców wybrana na pierwszym zebraniu. Koszt miesięcznej składki to 20 zł. w przypadku rodzeństw – 30 zł. Jeśli chodzi o rodzeństwa to w grudniu i kwietniu prosimy o wpłatę pełnych kwot za każde dziecko (np. 2 x 20 zł.) w związku z zakupem paczek bożonarodzeniowych i wielkanocnych. Po pierwszym spotkaniu Rady Rodziców na stronie internetowej przedszkola w zakładce Rada Rodziców znajdzie się Harmonogram wydatków na rok szk. 2016/2017. Zachęcamy do płacenia składek, gdyż wykorzystywane są tylko i wyłącznie dla dzieci.

Składki wpłacamy również na konto, którego nr znajduje się na karteczkach z odpłatnością oraz stronie internetowej. Składkę można wpłacać miesięcznie, kwartalnie itp. – wedle uznania.

Opłaty za przedszkole i składkę na Radę Rodziców wpłacamy na dwa odrębne numery kont.

1. 7.     Ubezpieczenie.

Przedszkole od tego roku nie pośredniczy w ubezpieczeniu dzieci. Rada Rodziców na ostatnim spotkaniu wybrała dwie firmy ubezpieczeniowe, które oferują ubezpieczenie indywidualne NNW dla dzieci. Oferty złożone przez owe firmy znajdują się w szatni i można je zabrać do zapoznania się. Podane są tam również namiary do Pani, która oferty złożyła. Decyzja co do ubezpieczenia dziecka oraz wybór ubezpieczyciela należy do rodziców