Harmonogram dni otwartych dla nowych przedszkolaków.

Zapraszamy naszych "nowych" przedszkolaków na tzw. dni otwarte do przedszkola przy ul. Puszkina 10a. Poniżej znajduje się szczegółowy harmonogram zajęć. Na dni otwarte zapraszamy przede wszystkim dzieci od 3 do 5 lat.

Prosimy aby dzieci zaopatrzone były w obuwie zmienne oraz by dziecku towarzyszyła jedna osoba dorosła.

Zajęcia będą trwały od 15:30 do 16:30

Kwiecień 10.04 (wtorek)
„Na wsi”
  • „Od jajka do kury”- zabawa dydaktyczna, dzieci dokonują klasyfikacji w zależności od koloru i wielkości jajka i kurczaka.
  • „Kurczątka” - zabawa plastyczna, przyklejanie gotowych elementów (kół) wg określonego wzoru.
II TERMIN
Kwiecień 25.04 (środa)
„Wiejskie zwierzęta”
  • „Tropimy zwierzęta”- zabawa słuchowa oraz ortofoniczna. Dopasowanie właściwego odgłosu do zwierzęcia przedstawionego na ilustracji. Naśladowanie głosów wybranych zwierząt.
  • „Liczymy zwierzątka” –zabawa dydaktyczna, przeliczanie elementów zbiorów zwierząt, próba odwzorowania ich liczebności za pomocą zbiorów zastępczych-liczmanów.
Maj 11.05 (piątek)
„Wiosenna łąka”
  • „Co lata nad łąką?” rozwiązywanie słownych zagadek Z. Dmitrocy. Po rozwiązaniu zagadki dzieci wskazują obrazek z danym zwierzątkiem (biedronka, pszczoła, żaba…).
  • „Żabka” zabawa plastyczna, przyklejanie gotowych elementów wg wzoru.
II TERMIN
Maj 24.05 (czwartek)
„Wiosenne porządki o ogrodzie”
  • „Ogród” Poznaje środowisko przyrodnicze- ogród, opowiada o wiosennych pracach w ogrodzie, odszukuje na ilustracji podane przedmioty.(konewka, słońce, łopata, grabie).
  • „Kwiat” Zabawa plastyczna, malowanie farbami konturu kwiatka.
  • Zabawy w ogrodzie przedszkolnym.
Czerwiec 4.06 (poniedziałek)
„Kolory lata”
  • „Jaki kolor dziś tropimy?”- nazywanie kolorów: żółty, niebieski, zielony, czerwony. Klasyfikacja przedmiotów wg koloru, przeliczanie elementów powstałych zbiorów.
  • Zabawy w ogrodzie przedszkolnym. Rysowanie kredami.