DNI OTWARTE DLA "PRZYSZŁYCH PRZEDSZKOLAKÓW"

SPOTKANIA ODBĘDĄ SIĘ 15.05.2019 ORAZ 6.06.2019

DNI OTWARTE DLA „PRZYSZŁYCH PRZEDSZKOLAKÓW”,
KTÓRZY DOŁĄCZĄ DO NAS W ROKU SZKOLNYM 2019/2020.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DZIECI WRAZ Z RODZICAMI DO WZIĘCIA UDZIAŁU W ZAJĘCIACH OTWARTYCH PODCZAS, KTÓRYCH BĘDZIE NAM TOWARZYSZYŁA AKTYWNOŚĆ TWÓRCZA DZIECI.

SPOTKANIA ODBĘDĄ SIĘ 15.05.2019 (ŚRODA), 6.06.2019 (CZWARTEK)
 W GMINNYM PRZEDSZKOLU PRZY UL. PUSZKINA 10A
 W GODZINACH 15:00-16:20

PROPONUJEMY DWA PEŁNE DZIAŁAŃ I DOŚWIADCZEŃ SPOTKANIA:

I.            15.05.2019

„OD NASIONKA DO ROŚLINKI”- EKSPERYMENT PRZYRODNICZY.

Podczas spotkania dzieci będą miały okazje do poszerzenia wiadomości na temat niezbędnych warunków do rozwoju roślin. Z naszą pomocą posadzą nasionka, co będzie doskonałym sposobem do samodzielnego eksperymentowania i obserwacji, dzięki której dzieci będą miały możliwość poznania cyklu rozwoju rośliny.

Spotkanie to rozbudzi w dzieciach odpowiedzialność oraz systematyczność podczas pielęgnacji roślinki, którą zabiorą z sobą do domu.

Ponadto przyszłe przedszkolaki poznają, na czym polega praca ogrodnika oraz wezmą udział
w zabawach słownikowych i ruchowo-naśladowczych.

II.            6.06.2019

„COŚ Z NICZEGO”- KREATYWNE ZAJĘCIA Z MASĄ SOLNĄ

Podczas drugiego z spotkań zaproponujemy dzieciom aktywność twórczą, jako sposób na pobudzenie wyobraźni i ćwiczenie koordynacji wzrokowo-ruchowej.

Dzieci dowiedzą się, w jaki sposób powstaje masa solna, czyli naturalny materiał do długich, pełnych pomysłów zabaw.

Turlanie, gniecenie, przeciskanie, wałkowanie, rozciąganie masy solnej przez dzieci korzystnie wpłynie na rozwój ich zdolności manualnej,
a co najważniejsze nastąpi to sposób przyjemny, który dostarczy wiele radości, uśmiechu i pozytywnych doznań.

Ponadto dzieci poznają zabawy „paluszkowe” oraz rozwiną swoje zmysły podczas poznawania cech fizycznych składników masy solnej.

Po zakończonych zajęciach dzieci wraz z rodzicami zaprosimy do spędzenia czasu na przedszkolnym placu zabaw.

Informujemy, że podczas zajęć ubrania dzieci mogą się pobrudzić, proponujemy zabrać z sobą odzież do ewentualnego przebrania oraz obuwie zmienne dla dzieci.

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszej oferty.

Dyrektor GP w Wyrach oraz Grono Pedagogiczne.

DO ZOBACZENIA.