slide 6

CO ROBIĆ Z DZIECKIEM W DOMU?

Najciekawsze pomysły na zabawy w domu

1. Masa solna

Pamiętacie jak byłyście nieco mniejsze i razem z rodzicami bądź rodzeństwem przygotowywałyście figurki z masy solnej? Ale było wspaniale, prawda? Niby taka prosta zabawa, a dostarcza dużą ilość radości. Przygotowywanie figurek, ozdób czy też innych ciekawych elementów to jeden z pomysłów na miłe spędzenie czasu w domu. Do przygotowania masy solnej będziecie potrzebować jedynie soli, wody i mąki. Później mogą Wam się przydać również farby, koraliki, guziki – ogólnie wszystko czym Wasze dziecko może przyozdobić otrzymane arcydzieła.

2. Mały szef kuchni

Chyba niemalże wszystkie dzieci uwielbiają pomagać rodzicom w kuchni. Takie wspólne „gotowanie” to ciekawa atrakcja dla maluchów. Możecie przygotować smaczne czekoladowo-bananowe muffinki, które potem wspólnie będziecie dekorować. Dajcie się ponieść wyobraźni, niech Wasze dzieci przyozdabiają je jak tylko mają ochotę! Takie zdrowe słodkości będą wspaniałą przekąską podczas innych zabaw. Mogą okazać się również niezastąpione podczas zimowych szaleństw na puszystym, białym śniegu.

3. Gry planszowe

Niby taka prosta i tradycyjna zabawa, jednak jej zwolenników jest naprawdę wielu. W sklepach z artykułami dziecięcymi od różnego rodzaju gier planszowych można dostać zawrotu głowy. Wybór jest naprawdę ogromny, zwracajcie jednak uwagę dla dzieci w jakim wieku dana gra jest dedykowana. Zarówno dla maluchów jak i nieco starszych dzieci znajdziecie wiele ciekawych propozycji. Oczywiście do zabawy zaproście wszystkich członków rodziny, a miłe popołudnie będzie gwarantowane!

Jeśli szukacie najlepszych gier planszowych koniecznie kierujcie się naszym rankingiem.

4. Nauka przez zabawę – języki obce

Nawet w takim czasie można utrwalać i poznawać nowe słówka z języka obcego. Ciekawą propozycją są takie zmodyfikowane kalambury. Naśladuj zwierzątka, pokazuj kolory, kształty a dziecko niech po angielsku zgaduje co miałaś na myśli. Nauka przez zabawę przynosi naprawdę wiele korzyści.

5. Stwórzcie komiks

Wasze dziecko lubi rysować, malować? W takim razie stwórzcie razem wyjątkowy komiks. Wymyślcie ciekawą historię, którą następnie przelejcie na papier. Pozwól maluchowi zaszaleć, niech rysuje to co podpowiada mu wyobraźnia. Przygotowanie takiego wielostronicowego komiksu z całą pewnością zajmie dziecku kilka dni, a może i całe ferie? Wszystko zależy od długości opowiadania.

6. Scrapbooking

Scrapbooking to metoda ozdabiania albumów, pudełeczek, zdjęć, ramek na zdjęcia – jednym słowem wszystkiego na co tylko mamy ochotę. Będziecie potrzebować ozdobne papiery, wycinki gazet, koraliki, guziki, wstążeczki… i oczywiście wyobraźnię! Bo wyobraźnia to niezbędny element scrapbookingu. Wszystkie ozdoby możecie oczywiście tworzyć razem z dziećmi. Pomyślcie, może ktoś ma niedługo urodziny, albo obchodzicie jakieś święto w rodzinie? To wspaniała okazja do przygotowania wyjątkowej kartki, bądź pięknie przyozdobionego pudełeczka. Zobaczycie, dzieci będą zachwycone.

 

Te oraz 100 innych pomysłów pochodzą ze strony internetowej: https://rodzicowo.pl/artykuly/co-robic-z-dzieckiem-w-domu-100-pomyslow-na-zabawy/