Warsztaty etnologiczne „Dziki zwierz” 24, 25 i 26 maja 2021

Warsztaty etnologiczne „Dziki zwierz”

W dniach 24, 25 i 26 maja w przedszkolu będą miały miejsce warsztaty etnologiczne dla dzieci.

Poniżej informacja o tym, co będzie się na warsztatach działo. Zainteresowanych rodziców odsyłamy również  na stronę www.opowiadamyoswiecie.pl

Warsztaty o zwierzętach „Dziki zwierz” – poznaj szczegóły!

Ludzie wciąż myślą stereotypami. Taki wilk, albo niedźwiedź tylko czyha na samotnego wędrowca, dzik roznosi straszne choroby, a żmija łypie spod każdego krzaka, gotowa do ataku. Chcielibyśmy to zmienić. Warsztaty o zwierzętach „Dziki zwierz” to solidna dawka praktycznej wiedzy, przyjemne i wesołe wprowadzenie do fantastycznego świata zwierząt. Poznamy z bliska dzikiego zwierza – posłuchamy odgłosów, poznamy tropy i ślady. Zbadamy co można wyczytać z kupy niedźwiedzia, co to wypluwka i co łączy skoczka narciarskiego z wilkiem. Ruszymy też do Azji i Afryki, gdzie rozwikłamy tajemnicę zaklinaczy węży i powiemy dlaczego nie warto wybierać się na wycieczkę na grzbiecie słonia. Opowiemy jak mądrze, odpowiedzialnie i bezpiecznie poznawać świat zwierząt, jak je obserwować i czego można się od nich nauczyć. A co zrobić kiedy w końcu spotkamy dzikiego zwierza?

W czasie warsztatów każde dziecko stworzy swoje ulubione zwierzę malując kolorowymi piaskami.

Efekt edukacyjny

• Rozbudzenie wrażliwości na świat zwierząt. Dowiemy się o sposobach ochrony zwierząt, a także miejsc, w których żyją.
  • Pokazanie, że nawet zwierzęta mieszkające obok nas są niezwykłe i warte poznania.
  • Rozwijanie słownictwa dotyczącego zwierząt – co to jest trop, co to jest ślad i nazwy ciekawych zwierząt.
  • Doskonalenie pracy w grupie.
  • Podczas warsztatów każde dziecko zrobi ładną i kolorową piaskowankę - będziemy malować kolorowymi piaskami - to świetne działanie sensoryczne rozwijające wyobraźnie i zdolności manualne.

HARMONOGRAM WARSZTATÓW ETOLOGICZNYCH „DZIKI ZWIERZ”

24.05.2021 PONIEDZIAŁEK – STARE PRZEDSZKOLE

9.00 – 10.00 GRUPA BIEDRONKI

10.00 – 11.00 GRUPA TYGRYSKI

11.00 – 12.00 GRUPA PSZCZÓŁKI

UWAGA!!! Biedronki śniadanie w dniu warsztatów godzina 8.30

UWAGA!!! Pszczółki obiad w dniu warsztatów godzina 12.00

25.05.2021 WTOREK – NOWE PRZEDSZKOLE

9.00 – 10.00 GRUPA RYBKI

10.00 – 11.00 GRUPA ŻABKI

11.00 – 12.00 GRUPA SKRZATY

UWAGA!!! Rybki śniadanie w dniu warsztatów godzina 8.30

UWAGA!!! Skrzaty obiad w dniu warsztatów godzina 12.00

26.05.2021 ŚRODA – NOWE PRZEDSZKOLE

9.30 – 10.30 GRUPA SMERFY

10.30– 11.30 GRUPA DELFINKI

Całkowity koszt warsztatów zostanie pokryty z funduszy Rady Rodziców Gminnego Przedszkola w Wyrach.