Pomoc dla Hospicjum Cordis oraz Domu Kulejących Aniołów

Drodzy Rodzice.

Podobnie jak kilka lat temu, chcemy zorganizować  akcję charytatywną polegającą na zbiórce różnych artykułów na rzecz Hospicjum Cordis w Katowicach – Janowie oraz Domu Kulejących Aniołów w Piasku.

Pod opieką Hospicjum Cordis znajdują się oprócz osób dorosłych, również dzieci – nieuleczalnie chorzy rówieśnicy naszych przedszkolaków. Dom Kulejących Aniołów otacza opieką m.in. dzieci niepełnosprawne, kalekie oraz upośledzone.

Okres świąteczny sprzyja obdarowywaniu prezentami i liczymy, że w Państwa koszyku z zakupami znajdzie się „coś” dla tychże dzieci.

Ostatnia tego typu akcja (na rzecz hospicjum) przerosła nasze oczekiwania. Zarówno rodzice naszych przedszkolaków jak i rodzice dzieci szkolnych  dostarczyli tyle prezentów, ubrań i niezbędnych w hospicjum artykułów, że nie mieściły się za jednym razem do samochodu – trzeba było wykonać kilka kursów do Janowa. Jesteśmy przekonani, że możemy liczyć na Was rodziców oraz Wasze dzieci i wesprzemy podopiecznych Hospicjum Cordis oraz  Domu Kulejących Aniołów aby choć przez chwilę mogli zapomnieć o zmaganiu się z chorobą i cierpieniem, a cieszyć świętami i prezentami.

Z góry dziękujemy za okazane serce i jednocześnie prosimy w imieniu swoim i pracowników hospicjum – jeśli przekazywane rzeczy nie są nowe (np. książeczki, maskotki, autka) – bo takie też oczywiście mogą być -  by były w dobrym stanie.

Rzeczy można przynosić do sekretariatu lub zostawiać w grupach u wychowawczyń. Poniżej prezentujemy listę najbardziej potrzebnych artykułów przygotowaną przez pracowników hospicjum oraz DKA:

• Pampersy nr 5 i 6
  • Pieluchomajtki nr 0, 2 i 3
  • Chusteczki mokre dla niemowląt
  • Balsamy do ciała dla dzieci np. Nivea
  • Płyny do kąpieli i szampony dla dzieci
  • Mleko w proszku Bebilon Junior 4
  • Szczoteczki i pasty do zębów
  • Deserki owocowe typu BoboVita, gerber
  • Kaszki mleczno – ryżowe
  • Kleiki ryżowe i kukurydziane
  • Soczki typu Bobo Fruit, Kubuś
  • Gąbki do kapieli
  • Balsamy nawilżające dla dzieci
  • Wszelkie środki czystości: płyny do podłóg, domestosy, cify, cify do szyb
  • Papier toaletowy, ręczniki papierowe
  • Chusteczki higieniczne
  • Preparaty witaminowe typu Vibovit Junior
  • Słodycze
  • Książeczki, maskotki, kredki, mazaki, kolorowanki, autka lub inne NOWE drobiazgi, które będą przeznaczone na prezenty
  • Cukier, kasza, ryż makaron, mąka, masło, margaryna (masło i margarynę prosimy dostarczyć do sekretariatu tak byśmy mogli te produkty przechować w lodówce)

Akcja trwać będzie do 12 grudnia.