Grudniowe spotkania i uroczystości.

Drodzy Rodzice.

Przed nami grudzień – ostatni miesiąc roku 2014, miesiąc obfitujący w wiele wydarzeń i atrakcji dla naszych dzieci:

•  4 grudnia – Barbórka – nasze przedszkole odwiedzą górnicy, dla których dzieci przygotowują wierszyki i piosenki. W związku z tym prosimy o wygodne ale odświętne ubranie dzieci.
  •  5 grudnia tj. piątek, w przeddzień Św. Mikołaja, rodzice naszych przedszkolaków przygotowują niespodziankę: przedstawienie pt:   „ Zmartwienie śnieżynek” , w którym wystąpią właśnie rodzice. Przedstawienie zobaczymy w byłym Domu Kultury w Wyrach o godz. 10.00. Tam też zostaną rozdane dzieciom paczki mikołajkowe przygotowane przez Radę Rodziców.
  • 10, 11 grudnia tj. środa i czwartek oraz 12 grudnia ("stare" porzedszkole) po śniadaniu, przyjadą do nas etnolodzy, z którymi współpracujemy od kilku lat: Pani Ania Czapek i pan Piotr Mojżyszek. Przeprowadzą z dziećmi warsztaty połączone z pieczeniem pierniczków „Święta, Święta”. Koszty warsztatów pokryje również Rada Rodziców.
  • Zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej naszych gości: www.opowiadamyoswiecie.pl
  • Między 8 i 17 – tym grudnia   do każdej z grup przyjdą uczniowie naszej szkoły aby wraz z młodszymi przedszkolakami przygotować kartki świąteczne. 5 - latki ze starszymi kolegami upieką i udekorują pierniki. Przygotowanymi kartkami i pierniczkami obdarujemy dzieci z Hospicjum Cordis, osoby starsze będące pod opieką hospicjum w Łaziskach Górnych oraz dzieci z wyrskiego OREW – u. Dla osób starszych oraz podopiecznych OREW - u starsze dzieci przygotowały krótkie świąteczne przedstawienie.
  • W dniach 16,17,18,19 grudnia odbędą się spotkania wigilijne w grupach  - o szczegółach poinformują Państwa wychowawcy.
  • Przed nami „dłuuuuuga” przerwa świąteczna – dzieci szkolne mają wolne od 22 grudnia do – najprawdopodobniej - 6 stycznia.   W związku z tym, przedszkole będzie w tym czasie pracowało na zasadzie dyżuru. Wszystkie szczegóły z tym związane  oraz  „zeszyt dyżurów” będą wystawione w szatni od 8 grudnia.