Grupa TYGRYSKI

Godziny pracy oddziału: 6:30- 15:30

środa, czwartek: 6:30-16:00

mgr Katarzyna Sikora                    mgr Lucyna Kret

poniedziałek                   6:30-9:30                                             9:30-15:30

wtorek:                             6:30-9:30                                             9:30-15:30

środa:                                6:30-12:00                                          12:00-16:00

czwartek:                          11:00-16:00                                         6:30-11:00

piątek:                               11:30-15:30                                         6:30-11:30

RELIGIA: mgr Anna Mazur

środa i czwartek: 8:00-8:30

WITAMY W ROKU SZKOLNYM 2020/2021

UWAGA KOMUNIKAT !!! - AKTUALIZACJA 26.11.2020

Dnia 26.11.2020r. otrzymałam informację o kolejnym potwierdzonym przypadku zachorowania na Covid – 19 u drugiego pracownika niepedagogicznego pracującego w budynku „starego przedszkola” przy ul. Głównej 107.

Wyczulam Państwa na przestrzeganie wszystkich obowiązujących zasad i zaleceń zawartych w Procedurach bezpieczeństwa Gminnego Przedszkola w Wyrach, z którymi zostali Państwo zapoznani. Przypominam o zachowaniu dystansu, dezynfekcji rąk oraz zakrywaniu ust i nosa na terenie placówki.

Karolina Mudyn

Dyrektor Gminnego Przedszkola w Wyrach

!!! Szanowni Rodzice !!!

30.11-4.12.2020

"TU ROSŁY PAPROCIE"

Poniedziałek: "KIEDY ŻYŁY DINOZAURY"

-Zapoznanie, rozpoznawanie i nazywanie litery [L.,l] małej i wielkiej, drukowanej i pisanej.

-Rozwijanie mowy  i percepcji słuchowej. Podział słowa Dinozaur na głoski (6-latki), sylaby (5-latki). Podawanie określeń DINOZAURA(przymiotników, imiesłowów) zaczynających się kolejnymi głoskami z jego nazwy np. D-duży, I-imponujący, N-najedzony..........

*KARTY PRACY, cz.26,27

*PRZYGOTOWANIE DO NAUKI CZYTANIA, PISANIA , LICZENIA. LITERY I LICZBY s. 15,16,21,22.

Wtorek: "Dlaczego dinozaury wyginęły?"

- Zapoznanie z przypuszczalnymi przyczynami wyginięcia dinozaurów na podstawie książek, albumów przyrodniczych.

- Rozwijanie sprawności fizycznej, zabawy na świeżym powietrzu.

*KARTY PRACY, cz.2, nr 28, 29.

Środa: "Park Jurajski"

- Rozwijanie umiejętnśsci liczenia i przeliczania w zakresie 6 "Groźne dinozaury".

- Rozwijanie zdolności manualnej, wykonanie pracy plastycznej przy użyciu różnorodnych materiałów "Park Jurajski".

* KARTY PRACY cz.2, nr 32,33,34,35,36,37.

Czwartek: "Węglowa rodzina"

- Słuchanie opowiadania Hanny Zdzitowieckiej "O czym szeptały iskierki" zapoznanie z produktami powstałymi wskutek chemicznej przeróbki węgla.

- Rozwijanie umiejętności klasyfikowania "Małe i duże figury" .

*KARTY PRACY cz.2, nr 30

Piątek: "Sól i węgiel -BARBÓRKA"

- Zabawy przy piosence "W kopalni" zapoznanie z wyglądem i brzmieniem kołatki, instrumentalizacja piosenki z wykorzystaniem tego instrumentu.

- Rozwijanie sprawności fizycznej. Przybliżenie wiadomości na temat pracy w kopalni, budzenia przynależności do "małej ojczyzny- śląska". Poznanie śląskich tradycji stroju górniczego i odświętnego stroju ślązaczki.

*KARTY PRACY cz. 2, nr 31