12. Deklaracja dostępności

Gminne Przedszkole w  Wyrach  zobowiÄ…zuje siÄ™ zapewnić dostÄ™pność swojej strony internetowej zgodnie z ustawÄ… z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostÄ™pnoÅ›ci cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.

Niniejsze oÅ›wiadczenie w sprawie dostÄ™pnoÅ›ci ma zastosowanie do strony internetowej: www.przedszkolewyry.com

Data publikacji strony internetowej: 2012-01-202

Data ostatniej istotnej aktualizacji: 2022-01-30.

Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawÄ… z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostÄ™pnoÅ›ci cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodnoÅ›ci lub wyÅ‚Ä…czeÅ„ wymienionych poniżej.

TreÅ›ci niedostÄ™pne z powodu niezgodnoÅ›ci z ustawÄ… z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostÄ™pnoÅ›ci cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych: strona zawiera dokumenty, grafiki itp., które mogÄ… pochodzić ze źródeÅ‚ zewnÄ™trznych i mogÄ… nie speÅ‚niać zasad dostÄ™pnoÅ›ci okreÅ›lonych w ustawie, niektóre podstrony i artykuÅ‚y nie posiadajÄ… odpowiedniej struktury nagÅ‚ówkowej, niektóre obrazy i grafiki nie posiadajÄ… tekstu alternatywnego.

TreÅ›ci niewchodzÄ…ce w zakres majÄ…cych zastosowanie przepisów:
mapy są wyłączone z obowiązku zapewnienia dostępności.

DeklaracjÄ™ sporzÄ…dzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.

Informacje Zwrotne i Dane Kontaktowe

W przypadku problemów z dostÄ™pnoÅ›ciÄ… strony internetowej prosimy
o kontakt z Dyrektorem Przedszkola PaniÄ… KarolinÄ… Mudyn pod adresem poczty elektronicznej dyrektor@przedszkolewyry.com. TÄ… samÄ… drogÄ… można skÅ‚adać wnioski o udostÄ™pnienie informacji niedostÄ™pnej oraz skÅ‚adać skargi na brak zapewnienia dostÄ™pnoÅ›ci.

Procedura Wnioskowo-Skargowa

Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu.

Żądanie powinno zawierać dane osoby zgÅ‚aszajÄ…cej żądanie, wskazanie, o którÄ… stronÄ™ internetowÄ… lub aplikacjÄ™ mobilnÄ… chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądajÄ…ca zgÅ‚asza potrzebÄ™ otrzymania informacji za pomocÄ… alternatywnego sposobu dostÄ™pu, powinna także okreÅ›lić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji.

Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwÅ‚ocznie, nie później niż w ciÄ…gu 7 dni od dnia wystÄ…pienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwÅ‚ocznie informuje o tym wnoszÄ…cego żądanie, kiedy realizacja żądania bÄ™dzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dÅ‚uższy niż 2 miesiÄ…ce od dnia wystÄ…pienia z żądaniem.

Jeżeli zapewnienie dostÄ™pnoÅ›ci cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostÄ™pu do informacji.

W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostÄ™pnoÅ›ci lub alternatywnego sposobu dostÄ™pu do informacji, wnoszÄ…cy żądanie możne zÅ‚ożyć skargÄ™ w sprawie zapewniana dostÄ™pnoÅ›ci cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej. Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także zÅ‚ożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich.

Aplikacje Mobilne

Podmiot nie posiada aplikacji mobilnych