7. Kadra pedagogiczna

W Gminnym Przedszkolu w Wyrach  zatrudnionych jest Å‚Ä…cznie z dyrektorem 19 nauczycieli.

WÅ›ród zatrudnionych nauczycieli znajdujÄ… siÄ™ również logopedapedagog, pedagog specjalny, psycholog. SpecjaliÅ›ci ci pracujÄ… z dziećmi oraz wspóÅ‚pracujÄ… z nauczycielami i rodzicami przedszkolaków.

Wszyscy nauczyciele posiadajÄ… wyksztaÅ‚cenie wyższe. Nauczyciele na bieżąco doskonalÄ… swe umiejÄ™tnoÅ›ci oraz warsztat pracy na różnego rodzaju kursach, warsztatach, szkoleniach. SÄ… otwarci na nowe pomysÅ‚y i sugestie rodziców zwiÄ…zane z potrzebami dzieci.

DziaÅ‚ania nauczycieli opierajÄ… siÄ™ na osobistym kontakcie wychowawczym z każdym dzieckiem w grupie, orientacji w zakresie indywidualnych możliwoÅ›ci wychowanków i dostosowaniu do nich zadaÅ„ wychowawczych.

W realizacji aktualnie  obowiÄ…zujÄ…cych treÅ›ci programowych nauczyciele wykorzystujÄ… twórcze i nowatorskie metody nauczania uwzglÄ™dniajÄ…ce podstawowÄ… formÄ™ aktywnoÅ›ci dziecka, czyli zabawÄ™:

- elementy metody Ruchu RozwijajÄ…cego Sherborne i Labana;
- elementy metody odimiennej nauki czytania Ireny Majchrzak;
- elementy metody pedagogiki zabawy;
- elementy metody czynnościowego nauczania matematyki
- profesor E. Gruszczyk-Kolczyńskiej.

Nauczyciele nieustannie rozwijajÄ… i podnoszÄ… swoje kwalifikacje zawodowe.