REALIZOWANE PROGRAMY

Nasze Przedszkole otrzymało dotację w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Dotację dofinansowano ze środków budżetu państwa Priorytet 3 „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025”

Kwota dofinansowania - 3.000 PLN, całkowita wartość – 3.750 PLN

Otrzymane środki przeznaczyliśmy na  zakup pozycji książkowych oraz planujemy organizację spotkania z autorem książek dla dzieci.

Dodatkowo w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa w przedszkolu zrealizowaliśmy już:

• Spotkania i słuchanie bajek czytanych przez pracowników biblioteki i członków klubu Senior+ (grupy starsze)

• Spotkania z pracownikami biblioteki w przedszkolu- teatrzyk Kamishibai "Czerwony Kapturek" (grupy młodsze)

• Udział w programie czytelniczym „Mały Miś w świecie wielkiej literatury”

• Zorganizowanie konkursu plastycznego  "Bajkowa pacynka"

• Zorganizowaliśmy "Dzień Postaci z Bajek"

• Zobaczyliśmy w przedszkolu teatrzyk "Calineczka" wystawiony przez Teatr Bajek.

W II półroczu planujemy:
  • Spotkania z rodzicami, członkami rodzin- czytanie bajek dla dzieci.

• Organizację kolejnego teatrzyku w przedszkolu lub wyjazdu do teatru.

• Udział w akcji "Cała Polska czyta dzieciom"- zaproszenie gości w ramach współpracy z środowiskiem lokalnym

• Utworzenie, wzbogacenie kącików czytelniczych w salach.