11. PROJEKT "WSPARCIE NA STARCIE EDUKACJI W GMINIE WYRY"

Wsparcie na starcie edukacji w Gminie Wyry

Projekt realizowany jest od 15 marca 2021 roku do koÅ„ca lutego 2022 r. w Gminnym Przedszkolu (GP) w Wyrach i w Gostyni.

W Gminnym Przedszkolu w Wyrach zajęcia w ramach projektu będą realizowane od września 2021r.

Celem projektu jest wzrost dostępu do wysokiej jakości edukacji przedszkolnej poprzez poszerzenie oferty
edukacyjnej o specjalistyczne zajÄ™cia terapeutyczne, podniesienie umiejÄ™tnoÅ›ci i kwalifikacji zawodowych nauczycieli pracujÄ…cych w gminnych placówkach, doposażenie przedszkoli w specjalistyczny sprzÄ™t, pomoce dydaktyczne, monitory interaktywne oraz doposażenie do placów zabaw. Grupa docelowa to 224 dzieci uczÄ™szczajÄ…cych do gminnych przedszkoli oraz 6 nauczycielek pracujÄ…cych w tych przedszkolach.

Wartość projektu to 352 062,50 zł z czego 299 253,12 zł to dofinansowanie.

Projekt „Wsparcie na starcie edukacji w gminie Wyry" realizowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa ÅšlÄ…skiego na lata 2014-2020 wspóÅ‚finansowanego ze Å›rodków Europejskiego Funduszu SpoÅ‚ecznego.