4. Wizja przedszkola

WIZJA PRZEDSZKOLA

*Przedszkole jest placówkÄ… innowacyjnÄ…, nowoczesnÄ…, skutecznÄ… i twórczÄ… na miarÄ™ XXI wieku i potrzeb dzieci

*Rozwijamy w dzieciach inteligencjÄ™ emocjonalnÄ… by przygotować je do odnoszenia sukcesów i radzenia sobie z porażkami, pragniemy nauczyć wiary we wÅ‚asne możliwoÅ›ci, rozwijać optymizm i poczucie wÅ‚asnej wartoÅ›ci.

*To miejsce, gdzie na zasadach równoÅ›ci i poszanowania wolnoÅ›ci drugiej osoby realizowane sÄ… indywidualne potrzeby każdego podopiecznego.

*Przybliżamy dzieciom różne Å›rodowiska, jako bogate źródÅ‚a wiedzy, miejsca wielu doznaÅ„ i przeżyć intelektualnych, emocjonalnych i estetycznych.

*Przedszkole tworzy dzieciom możliwość samorealizacji, pracy z rówieÅ›nikami, kreatywnego myÅ›lenia, dziaÅ‚ania i przeżywania, uczestniczenia w ciekawych zajÄ™ciach, poznawania otaczajÄ…cej rzeczywistoÅ›ci z zachowaniem wartoÅ›ci uniwersalnych: dobra, prawdy i piÄ™kna.

*Umożliwiamy dzieciom osiÄ…ganie sukcesów w różnych dziedzinach i przygotowujemy je do podjÄ™cia nauki w szkole.

*Nasze dziaÅ‚ania opieramy na nowoczesnych, aktywizujÄ…cych metodach i formach pracy zapewniajÄ…c dzieciom możliwość doÅ›wiadczania, obserwowania oraz tworzenia co prowadzi do osiÄ…gania sukcesów rozwojowych.

*Umożliwiamy dzieciom udział w zajęciach dodatkowych .

*Wspieramy rodziców w wychowaniu dzieci.

*Integrujemy całą społeczność przedszkolną.

*Zapewniamy wykwalifikowanÄ… i kreatywnÄ… kadrÄ™ pedagogicznÄ…, ustawicznie doskonalÄ…cÄ… swój warsztat pracy, zapewniajÄ…cÄ… dzieciom wychowanie i edukacjÄ™ na najwyższym poziomie.